NOWOCZESNY I SKUTECZNY OUTDOOR WSPIERAJĄCY CIĘ
W REALIZACJI CELÓW

Organizujemy efektywne kampanie na topowych nośnikach reklamowych.

Wróć

Projektowanie bannerów

Prace graficzne 

Najlepsze Praktyki Projektowania Banerów Reklamowych: Jak Zrobić Wrażenie?

Codziennie mijamy dziesiątki albo wręcz setki banerów reklamowych. Część przykuwa naszą uwagę, część niekoniecznie. Oczywiście jako agencja reklamowa pomagamy naszym Klientom w projektowaniu takich treści, które przyciągają odbiorcę. W poniższym artykule przedstawimy najlepsze praktyki w projektowaniu banerów.

Unikanie banner blindness

Wspomniana w nagłówku przypadłość w języku angielskim oznacza "ślepotę banerową". Zjawisko to polega na nieumiejętnym zaprojektowaniu baneru, przez co odbiorca nie może od razu wychwycić najważniejszych informacji. A nie będzie przecież stał kilka minut, by dopatrzeć się czegoś na banerze! W związku z tym w projektowaniu banerów reklamowych warto sięgnąć po eyetracking, czyli badanie ruchu gałek ocznych. W przypadku banerów stacjonarnych (oferujemy je m.in. na przystankach, peronach czy rowerach miejskich) ważne będą także wymiary czcionek czy obrazów. Za małe będą po prostu nieczytelne.\

Zasada 5 sekund

Tak niewiele nadawca komunikatu ma na zainteresowanie nim swojego potencjalnego klienta! Powierzchnia reklamowa musi być odpowiednio zaprojektowana, by osiągnęła swój cel. Pomagają tu między innymi wyraziste, kontrastujące ze sobą barwy. Efekt podlega spotęgowaniu, jeśli kolorowa reklama umieszczona jest na nieco bardziej stonowanym tle. Podobnie jest z hasłem reklamowym na banerze. Na naszych reklamach w przychodniach, pociągach czy lotniskach zamieszczamy kreatywne hasła, ciekawe z perspektywy użytkownika. Dzięki temu wpadają one w oko i generują duże wyniki.

Zasada spójności

Większość naszych Klientów poza reklamą outdoorową stosuje także formy takie jak blogi, social media, spoty na YouTube, etc. Działanie na wielu frontach wymaga spójności! Warto więc, by na banerach reklamowych w miejskiej dżungli pojawiała się ta sama kolorystyka. Ta sama czcionka. Ten sam styl wypowiedzi. Ci sami bohaterowie, jeśli nasz Klient ma swojego brand hero. Jeśli reklama dotrze do osób już zaznajomionych z marką, z łatwością wykryją one wszelkie niespójności. Po pierwsze - odstraszy je to od firmy. Po drugie - może to sprawić, że osoba taka publicznie podzieli się swoimi krytycznymi spostrzeżeniami.

W naszej agencji reklamowej projektujemy spójne banery do klubów fitness, kas, telefonów mobilnych i wielu innych miejsc. Dokładnie poznajemy identyfikację wizualną i tone of voice naszych Klientów, aby pomóc im w generowaniu jak najlepszych wyników. Jeśli nasz Klient nie posiada powyższych dokumentów, z przyjemnością pomagamy mu w ich spisaniu.

Zasada dobrej lokalizacji

Poza projektowaniem samego baneru warto także dobrze zaprojektować strategię jego użycia. Najpiękniejszy i najbardziej obiecujący baner nie sprawdzi się, jeśli zostanie umieszczony w złym miejscu! W naszej agencji reklamowej pomagamy w doborze najlepszego położenia. Uwzględniamy specyfikę Klienta, jego usług, produktów i profil jego potencjalnych odbiorców. Przykładowo - nie zalecamy producentom słodyczy reklamowania się w klubach fitness. W końcu ludzie chodzą w takie miejsca, by dbać o zdrowie. Podobnie - swojej usługi reklamy na pięćdziesięciu uczelniach wyższych nie polecimy producentom produktów do pielęgnacji niemowląt.

Owszem, taki komunikat będzie miał potencjalnie ponad pół miliona odbiorców. Tylko co z tego, skoro raczej nie trafi on na podatny grunt? Osoby w wieku od 19 do 24 lat raczej nie są zainteresowane takimi rzeczami. Jako agencja reklamowa z wieloletnim stażem na rynku pomożemy każdemu Klientowi w doborze najbardziej optymalnych lokalizacji do Jego reklam.