NOWOCZESNY I SKUTECZNY OUTDOOR WSPIERAJĄCY CIĘ
W REALIZACJI CELÓW

Organizujemy efektywne kampanie na topowych nośnikach reklamowych.

Wróć

Reklama w pociągach PKP

Reklama w PKP Intercity oraz kolejach regionalnych

Reklama w PKP - Odkryj skuteczność kampanii reklamowych w pociągach z agencją Nowe Media

Wprowadzenie:

W dzisiejszych czasach reklama odgrywa kluczową rolę w promocji każdej firmy. Jakość, skuteczność i zasięg kampanii reklamowych mogą zdecydować o sukcesie lub porażce przedsiębiorstwa. Jednym z nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, które zyskują coraz większą popularność w dziedzinie reklamy, jest "reklama w PKP". Realizując kampanie w pociągach, można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, co pozwala na zwiększenie zasięgu i skuteczności przekazu reklamowego. W tym artykule przedstawimy szczegółowe statystyki oraz zalety kampanii reklamowych w pociągach różnych przewoźników kolejowych, a także dlaczego warto zdecydować się na współpracę z agencją reklamową Nowe Media.

Reklama w PKP Intercity 
PKP Intercity to jedno z najbardziej prestiżowych linii kolejowych w Polsce. W 2019 roku PKP Intercity przewiozło około 47 milionów pasażerów. Pociągi  Intercity  obsługują główne trasy między największymi miastami, co sprawia, że są często wybierane przez biznesmenów, turystów oraz mieszkańców dużych aglomeracji. Dzięki temu, reklama w Intercity może dotrzeć do szerokiego spektrum odbiorców o różnych preferencjach i zainteresowaniach. Intercity to jeden z głównych przewoźników kolejowych w Polsce, obsługujących połączenia długodystansowe. Pociągi PKP Intercity obsługują również połączenia międzynarodowe, takie jak Berlin, Wiedeń, Praga, Budapeszt, Kijów czy Mińsk.

W Polsce oprócz Intercity istnieje kilka przewoźników kolejowych, które obsługują połączenia regionalne. Poniżej znajduje się lista najważniejszych przewoźników wraz ze statystykami ilości pasażerów i dotarciem do miast.

Koleje Mazowieckie
liczba pasażerów rocznie: około 65 milionów (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo mazowieckie, łącząc Warszawę z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu


Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD)
liczba pasażerów rocznie: około 8,2 miliona (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: łączy Warszawę z podwarszawskimi miejscowościami na zachód od miasta


Koleje Wielkopolskie
liczba pasażerów rocznie: około 10 milionów (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo wielkopolskie, łącząc Poznań z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu


Koleje Śląskie
liczba pasażerów rocznie: około 16 milionów (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo śląskie, łącząc Katowice z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu oraz kilka małopolskich miejscowości.


Koleje Dolnośląskie
liczba pasażerów rocznie: około 8 milionów (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo dolnośląskie, łącząc Wrocław z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu


Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) potocznie Ełka
liczba pasażerów rocznie: około 3,6 miliona (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo łódzkie, łącząc Łódź z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu


Koleje Małopolskie
liczba pasażerów rocznie: około 5 milionów (2019)Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo małopolskie, łącząc Kraków z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu


Pomorska Kolej Metropolitalna (PKM)
liczba pasażerów rocznie: około 3 miliony (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo pomorskie, łącząc Gdańsk z Gdynią i Sopotem, a także z Gdańskim Lotniskiem im. Lecha Wałęsy oraz innymi miejscowościami regionu


Koleje Zachodniopomorskie
liczba pasażerów rocznie: około 2,5 miliona (2019)
Nośniki reklamy:  naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo zachodniopomorskie, łącząc Szczecin z okolicznymi miejscowościami oraz dalej położonymi miastami regionu


Arriva RP
liczba pasażerów rocznie: około 1 milion (2019)
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.
dotarcie do miast: obsługuje województwo kujawsko-pomorskie, łącząc Bydgoszcz, Toruń i okoliczne miejscowości


Polregio (Przewozy Regionalne)
liczba pasażerów rocznie: około 44 miliony (2019), obsługuje ponad 300 miejscowości w Polsce
Nośniki reklamy: ekrany LCD, naklejki na szybach, plakaty w ramkach.

Warto zauważyć, że statystyki dotyczące ilości pasażerów mogą ulec zmianie w związku z różnymi czynnikami, takimi jak wprowadzenie nowych połączeń, modernizacja infrastruktury czy zmiany w preferencjach pasażerów. Wszystkie te przewoźnicy regionalni w Polsce zapewniają szeroki zasięg i obsługują wiele miast oraz miejscowości, co sprawia, że reklama w pociągach stanowi atrakcyjną opcję dla firm i przedsiębiorstw chcących dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców.

 

Reklama w pociągach różnych przewoźników kolejowych może być realizowana za pomocą różnych nośników, takich jak:

Reklama zewnętrzna - na zewnątrz wagonów, przykuwająca uwagę osób znajdujących się na peronach czy w pobliżu torów.
Reklama wewnętrzna - umieszczona w środku wagonów, dociera do pasażerów podczas podróży, np. na panelach informacyjnych, naklejkach na siedzeniach czy plakatach.
Reklama dźwiękowa - emitowana przez systemy nagłaśniające w pociągach, np. w formie reklam radiowych czy jingli.
Reklama w formie ulotek, broszur czy katalogów - rozdawane pasażerom przez hostessy lub dostępne w strefach informacyjnych na dworcach.
Zalety realizowania kampanii w pociągach w agencji reklamowej Nowe Media:

Profesjonalizm - agencja Nowe Media posiada doświadczenie w realizacji skutecznych kampanii reklamowych w pociągach, gwarantując wysoką jakość usług.
Indywidualne podejście - agencja Nowe Media dostosowuje strategię reklamową do potrzeb i oczekiwań klienta, uwzględniając specyfikę jego działalności oraz charakterystykę docelowej grupy odbiorców.
Kompleksowa obsługa - od projektu graficznego, przez dobór odpowiednich nośników reklamowych, aż po analizę efektywności kampanii i ewentualne działania korygujące.
Dobra znajomość rynku - agencja Nowe Media śledzi na bieżąco trendy w branży kolejowej oraz reklamowej, co pozwala na wykorzystanie najbardziej efektywnych rozwiązań w planowaniu kampanii.
Podsumowanie:

Reklama w pociągach to innowacyjne i skuteczne rozwiązanie, które pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, zwiększając zasięg i efektywność kampanii reklamowych. Wybierając współpracę z agencją reklamową Nowe Media, można liczyć na profesjonalizm, indywidualne podejście oraz kompleksową obsługę, co przekłada się na sukces każdej kampanii. Dzięki szczegółowym statystykom i raportom dotyczącym ilości pasażerów dla każdego z powyższych przewoźników kolejowych, możliwe jest dopasowanie strategii reklamowej do konkretnej grupy docelowej oraz optymalizacja kosztów kampanii. Wykorzystując różnorodność nośników reklamowych, kampanie w pociągach mogą być zarówno atrakcyjne, jak i skuteczne, przynosząc wymierne korzyści dla firm i przedsiębiorstw.

W dobie coraz większej konkurencji na rynku, wybór odpowiednich kanałów promocji jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu. Reklama w pociągach to rozwiązanie, które pozwala wyróżnić się na tle konkurencji oraz zbudować pozytywny wizerunek marki wśród szerokiej grupy odbiorców. Z agencją reklamową Nowe Media na pokładzie, Twoja firma może osiągnąć nowe szczyty i przyciągnąć jeszcze więcej zadowolonych klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą agencji Nowe Media i skorzystania z możliwości, jakie daje reklama w pociągach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przeprowadzić skuteczną kampanię reklamową w pociągach czy poznać szczegółowe statystyki i raporty dla poszczególnych przewoźników kolejowych, odwiedź naszą stronę internetową i skontaktuj się z nami. Jesteśmy przekonani, że razem osiągniemy sukces i zbudujemy trwałą, efektywną współpracę.